Oto Yıkama İşi Karlı Mıdır?

Oto yıkama işi karlı mıdır? Günümüzde araçların sayısı oldukça arttı hemen hemen her evde bir otomobil bulunuyor. Bu araçların temizliği ise oto yıkama hizmeti veren işletmelere kalıyor. Kar marjı yüksek olduğu için ve çok fazla bir sermaye istemediği için bu durum girişimcilerin kafasına yatıyor. Basınçlı Oto Yıkama Makinası kolay kullanımı ve kendine özel tasarımlarıyla oto yıkama işletmelerinin en ihtiyaç duyduğu üründür. Günümüzde birçok farklı basınçlı oto yıkama makinesi modelleri çıktı. Bu makineler farklı modeller ile kullanım kolaylığı ve daha detaylı bir temizlik imkanı sunuyor.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Ne kadar Sermaye Gereklidir?

Oto yıkama dükkanı açmak için kullanacağınız sermaye işin genişliğine göre değişkenlik gösterir. Çalıştırdığınız personel sayısı, kullanacağınız basınçlı oto yıkama makinaları, kullanacağınız boya koruma ürünleri, oto bakım ürünleri, oto köpük tankı, oto koltuk yıkama makinesi kullanacağınız leke sökücü ürünler, bunların hepsi sermayenizi belirleyecek unsurlardır. Bir oto yıkama dükkanı için hizmet genişliği çok önemlidir. Sadece oto yıkama hizmeti değil bunun dışında lastik tamiri ve değişimi, pasta cila, rot balans, motor yıkama, alt yıkama, boya koruma ve far temizleme gibi hizmetleri de verirseniz günlük cironuz katlanacaktır ve müşteri portföyünüz genişleyecektir.

Oto Yıkama Dükkanı Açarken Pazarlama ve Tanıtım Nasıl Yapılır?

İşletmenizi açtıktan sonra kısa sürede çevrenizdekilere kısa sürede duyurmak için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır; güzel bir tabela, dış cephe giydirme, el broşürü dağıtmak, web sitesi oluşturmak, işletmenizin olduğu yere harita kaydı yaptırmak ve facebook-instagram reklamları vermek. Bunları tam anlamıyla yapmanız müşterilerinize daha kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Oto Yıkama Araç Gereçlerini Nerden Temin Edebilirim?

Oto yıkama dükkanında kullanacağınız ürünleri Birikim Hırdavat’ dan temin edebilirsiniz. Basınçlı oto yıkama makineleri, köpük makinesi, oto bakım ürünleri, boya koruma ürünleri, leke sökücü ürünler ve parfüm çeşitlerini buradan rahatlıkla alabilirsiniz. Safran Makine ve Wieberr’ in Türkiye distribütörlüğünü yapan Birikim Hırdavat uygun fiyatları ve geniş hizmet ağıyla sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Daha detaylı bilgi için Birikim Hırdavat adresini ziyaret edebilirsiniz. Basınçlı Oto Yıkama Makinası, Oto Yıkama İşi Karlı Mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir