İnsanlar basınçlı yıkama makinelerini farklı alanlarda farklı temizlik amacı yönünde kullanırlar. Bu makineler sertleşmiş kirleri ve kalıntıları temizlemek içim etkili çözüm sunmaktadır. Bu yazıda basınçlı yıkama makinelerinin nerelerde kullanıldığına kısaca bakılacaktır. 

Bahçe mobilyası

En popüler basınçlı yıkama kullanımı  plastik, vinil veya ahşap dış mekan veranda mobilyalarının temizlenmesidir. Dış mekan mobilyası dışarıda kullanıldığı için ister istemez zamanla kirlenmektedir. Birikmiş çamur veya kararma etkisini kaldırmak için hızlı ve kolay temizlik makinesi kullanılabilir. 

Otomobil ve kamyon

Otomobiller ve kamyonlar basınçlı yıkama makinelerinin yüksek talep görmesinin en önemli etkenlerinden biridir. Birçok kişi arabalarını sık sık basınçlı yıkayıcı ile temizler. Özellikle oto yıkama işletmelerinin açmaya ucuz olması ve kar oranının yüksek olması bu hizmetin sayısını artırmıştır. Araç sahipleri, özellikle kamyoncular uzun yollara gittikleri

için araçlar kirlenmektedir. Böylece büyük araçların yıkanması basınçlı yıkama makinelerinin önemini göstermektedir. Ancak makinenin barına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde renk kaldırma gibi zararlar ortaya çıkmaktadır. 

Ön kapı girişi merdivenler

Ön kapı girişinde yer alan merdivenler zamanla yağmurun ve diğer unsurların etkisiyle kirlenmektedir. Örneğin kırmızı tuğla ile yapılan bu basamaklar paslanmış çeliğe benzemektedir. Yüksek basınçlı yıkama makinesi ise bu tuğlaları yeni bir hale getirmektedir. 

Araba yolları ve garaj temizleme

Basınçlı yıkama makineleri beton yüzeylerin temizlenmesinde etkilidir. Beton yüzeyinde birikmiş kalıntıları alabilmek için yüksek basınçlı yıkama makinesi bu yollara yeni bir renk ve kurulum sağlamaktadır. 

Çitler

Çekici bir  çit, evinizin kaldırım çekiciliğini gerçekten artırmaktadır. Ancak yıllar geçtikçe bu çit belirli bit miktarda çamur, yosun ve küf toplayabilir. İster evinizi piyasaya sürmeyi planlıyor olun, ister sadece bir bahar ladin dikmek istiyor olun, basınçlı yıkama çitinizin görünümünden yıllar alabilir.  Parçalanma ve diğer hasarları önlemek için daha yumuşak ahşaplar için daha düşük bir ayar kullanın. Sert ağaçlar ve vinil daha fazla baskıya dayanabilir. Basınçlı yıkama bu alanda hem sıkça kullanılmaktadır. 

Pencereler

Evlerin dış duvarları tuğla işe döşelidir. Bu bölge basınçlı yıkama için çok popülerdir. Aynı işlem pencereler için geçerlidir. Ancak makinenin barına dikkat edilmelidir. Çünkü pencereler hasar görebilir. 

Avlu, Veranda

Bazı kişiler bahçeli eve sahiptir ve bu bahçelerde avlu veya veranda bulunmaktadır. Dolayısıyla parkelerinin arasına dolan çamur ve tozları basınçlı su ile temizlemek oldukça hızlı ve kolaydır. Safran ürün kategorileri bu alan için özel ürünleri sunmaktadır. 

Bahçe yolları

Yosun ve kir bir zamanlar düzenli olan bahçe yollarınızın davetkar olmaktan daha az görünmesine neden olabilir. Onları basınçlı yıkayıcınızla püskürtmeden önce, yakındaki bitkileri bir muşamba veya başka bir örtü ile koruyun. Daha sonra rahatlıkla bahçe yollarınızı temizleyebilirsiniz. Çünkü yüksek basınç bitkilere hasar verir. 

Sonuç

Sonuç olarak, basınçlı yıkama makinelerin oldukça birçok yerde kullanıldığı söylenebilir. He alanda farklı makine tercihi daha uygun olacaktır. Çünkü temizlecek yerin büyüklüğü ve kapsamı makinenin barını seçmenize yardımcı olur. 

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Basınçlı yıkama makinesi susuz çalıştırılır mı?  

Makine susuz çalıştırıldığı zaman pompanın ekipmanlarına zarar verir. 

2. Basınçlı yıkama makinesi ne kadar su harcar?

150 bara sahip bir makine saatte yaklaşık 500 litre su harcar. 

3. Bir araç yıkaması için kaç litre su sarf edilir?

Bir araç için ortalama 200 litre su harcanır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir