Cami, Depo, avlu veya toplantı odası gibi geniş alanlar özel üretilmiş makinelerin kullanımıyla temizlenmektedir. Her makinenin hitap ettiği bir alan vardır. Bu yazıda bazı alanların nasıl temizlendiğine bakılacaktır. 

Farklı kir türleri için farklı temizleme teknikleri (Depo temizliği)

Depo malzemesini A noktasından B noktasına taşırken, depo çalışanları, forkliftler ve zemin araçları tarafından yapılan herhangi bir hareket toza neden olmaktadır. Bu tozun sistematik olarak vakumlanması temizlik ve güvenliğin sağlanmasına yardımcı olur ve depo malzemesini koruyarak tozlanmasını önler. Ayrıca, depolarda yırtık etiketlerden veya nakliye belgelerinden kağıt artıkları, folyo parçaları veya tahta kıymıkları bulmak da alışılmadık bir durum değildir. Deponun büyüklüğüne göre süpürge, (vakumlu) süpürücü veya elektrikli süpürge ile toz, hav ve küçük kağıt kalıntılarını kolayca temizlenebilir. Alanın boyutu uygun temizlik makinelerini ve konseptlerini seçmek söz konusu olduğunda önemlidir.

Cami temizliği

Halının görünümünü temiz tutmak ve renginin solmaması için ihtiyaç duyulan birkaç Cami halısı temizleme makinesi mevcuttur. Doğru temizleme makinesi sadece temizlik yapmakla kalmaz, aynı zamanda bir cami halısının bakımının da anahtarı olabilir, böylece her zaman yeni gibi görünür haldedir. Bu temizleme yönteminde bazı özel makineler kullanılır.

1. Vakum ekstraktör makinesi

Bu Cami halısı temizleme makinesi oldukça etkilidir. Bu genel olarak bir elektrikli süpürgeden oldukça farklıdır. Normal elektrikli süpürge, toz veya kiri emme işlevi görürken, vakumlu aspiratör aynı zamanda daha fazla emiş gücüne sahiptir. Çünkü vakumlu aspiratör, kirli lekeleri tamamen çıkarmak için ‘sıvıyı’ emebilir.

2. Parlatıcı makinesi

Vakumlu aspiratörün yanı sıra cila makinesi de kullanabileceğiniz bir Cami halısı temizleme makinesidir. Ancak, halının kendisini temizlemek için kullanmak yerine, temiz halıyı tekrar giymeden önce Cami zeminini temizlemek için bu cila makinesine ihtiyaç vardır.

3. Yıkayıcı makinesi

Diğer bir seçenek de, halıyı gerçekten temizlemek için Cami halısı temizleme makinesi olarak bir yıkama makinesine güvenilebilir.  Yıkanacak halı cinsinin ihtiyacına göre ayarlanabilen fırça halkası ile donatılmış bu Cami halısını çeşitli kir ve lekelerden temizleyebilirsiniz.

Tuğla Yolları ve Yürüme Yolları Basınçlı Yıkama Nasıl Yapılır?

Tuğla yollar, farklı ve daha nazik bir muamele gerektirir. Bir tuğla araba yolunu basınçla temizlerken, araba yolunu suyla ıslatmak gerekir. Bundan sonra en hassas püskürtme başlığınızı kullanılır ve tüm tuğla yüzeyi ıslak olarak püskürtülür. Bu, herhangi bir deterjanın eşiğinde emmesine izin vermemesi için önemlidir.

Bir araba yolunu veya kaldırımını basınçla temizlemek için, 3000 psi veya daha fazla psi’ye sahip yıkayıcılar kullanılmaktadır. Araba yolunun veya kaldırımın yüzeyinden püskürterek başlayın ve asanın ucunu yavaşça birkaç metre öteden ona doğru çevirin. Asa ile kısa geçişler yapın. Ardından durun ve yüzeyin temiz olup olmadığını belirleyin. Değilse, kiri ve lekeleri kaldırmaya başlayana kadar çubuğun ucunu yüzeye yaklaştırın.

Basınçlı yıkama, evinizi veya araba yolunuzu temizlemenin hızlı ve etkili bir yoludur.

Sonuç

Sonuç olarak, avlu, Cami ve kaldırım gibi geniş alanlar çeşitli makineler ile temizlenmektedir. Özellikle basınçlı yıkama makineleri, elektrikli süpürgeler ve deterjanların etkisiyle üst düzey bir temizlik yapılabilir. Bu makineler geniş alanların temizliğini yorulmadan tamamlamanıza yardımcı olur. Safran ürün kategorileri her alan için ayrı temizlik makinesini sunmaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

  1. En hızlı geniş zemin temizleme nasıl yapılır?

En hızlı bir şekilde elektrikli süpürgenin kullanımıyla yapılabilir. 

2. Cami halısı gibi geniş alan nasıl temizlenir?

Cami halısı gibi geniş alanlar özel makineler ve elektrikli süpürgeler ile temizlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir