Halı ve koltuk yıkama makineleri fiyatları modeline ve özelliğine göre değişmektedir. Bazı modeller diğerlerine göre ucuzken, bazıları ise pahalı ancak farklı yapıya sahiptir. Satış sitelerinde makinelerin yüksek puana sahip olanları görülebilir. Bu yazıda ise bazı makinelerin özellikleri ve ortalama fiyatları incelenecektir. 

EDW 722 C Yerinde Halı ve Koltuk Yıkama Makinesi

Ortalama fiyatı TRY 6000. Bu makine yerinde koltuk ve halı yıkamak amaçlı tasarlanmış 2 vakum motorlu makinedir. Toplamda 2400 watt emiş gücüne sahiptir. Özellikle oto yıkama, Camii ve geniş alanlarda kullanılmaktadır. Temiz su kapasitesi 16 Lt ve kirli su kapasitesi 72 Lt. 

Halı ve Koltuk Yıkama Makinası EDW 723 C

Fiyatı ortalama TRY 5600. EDW 723 C Halı ve koltuk yıkama makinesidir. Yerinde koltuk ve halı temizliği yapmak amacı ile tasarlanmıştır.  3 vakum motorlu makine modelidir. Her biri 1200 watt olmak üzere 3 adet toplamda 3600 watt emiş gücüne sahiptir. Üzerinde 1 adet 55 watt gücünde su motoru vardır. 

Tam Otomatik Halı Yıkama Makinası CTC 2500 G/5 ECO

Fiyatı ortalama TRY 12.500. Ctc 2500 G/5 Eco serisi otomatik halı yıkama makinesidir. Günlük halı yıkama kapasitesi 250-350 m² arasındadır. Otomatik halı yıkama makineleri ilçe, kasaba ve ile göre tasarlanmıştır. Farklı yerlerde üst düzey yıkama işlemi yapılmaktadır.

Bu makinenin üzerinde 4 adet 40 cm çapında disk biçiminde yapılmış halı yıkama fırçası bulunmaktadır. Bu fırçaların her birinde 1.1 kW gücünde motor görebilirsiniz. Bu motorların her biri birbirinden bağımsız olarak çalışır.

Otomatik halı yıkama makinesinin önünde taşıma havuzu veya halı dinlendirme havuzu olarak kullanılabilecek poliüretan malzemeden üretilmiş halı havuzu bulunmaktadır. 

Tam Otomatik Halı Yıkama Makinası CTC 2500 G/10

Fiyatı ortalama TRY 85.000. Masa tipi tam otomatik halı yıkama Makinenin CTC 2500 G10 modelinde yıkama işleminde kullanılacak olan deterjan ve su otomatik halı yıkama makinaları dahilinde bulunan su ve deterjan motorları ile halıya püskürtülür.

Otomatik halı yıkama makinesi işletmenizi her anlamda  yerden, işçilikten, sudan, ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 

Manuel Halı Yıkama, Zemin Fırçalama ve Cilalama Makinası RCF 400

Fiyatı ortalama TRY 8,850. RCF 400 işe yeni başlayan işletmelerin ekonomik açıdan bütçesini yükseltme potansiyeline sahip olmayan küçük bütçelerle bu işe atılımı sağlayabilecek bir makinedir.

Halı yıkamakla beraber, ayrıca takılabilen zemin fırçalama ve cilalama aparatı mevcuttur. Zemin fırçalama ve cilalama işlerinde de başarıyla kullanabilecek bir üründür. Örneğin: hastaneler, düğün salonları, yurtlar, oteller, okullar , restaurantlar ve kısacası kısacası yer döşemesi kalebodur olan her sektör de zemin cilalama işleminde etkilidir. 

8 Fırçalı+ Alt Yıkamalı Tam Otomatik Halı Yıkama Makinası. 195.000 TL

Sonuç

Sonuç olarak, bazı makineler hem halı hem koltuk yıkaması için kullanılabilir. Onlarca çeşide ve modele sahip olan bu makinelerin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ancak bazı durumlarda birbirine yakın olan modellerin fiyatları ortalama olarak benzerdir. Ayrıca, bu fiyatlar makinelerin otomatik veya manuel olmasına göre de farklılık göstermektedir. 

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Halı ve koltuk yıkama makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Halı ve koltuk yıkama makinesı alırken motor gücü, garantisi, yedek parça fiyatları, özellikleri, arıza kodları ve su tankı ebatı gibi hususlara dikkat edilmelidir.

2. Koltuk yıkama kaç saat sürüyor?

Genellikle kurutma işlemi tamamlanana kadar koltuk yıkama süreci 8-12 saat arası sürer. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir