Halı Yıkama İşi Karlı Mıdır?

Geçmiş zamanlarda halılar genellikle elde yıkanırdı bu yüzden halı yıkama makinesi tercih edilen bir ürün değildi ancak günümüzde apartmanlaşmanın artması, kadınların iş hayatına atılmaları, geniş mekanların olmaması, halı yıkamak için ekstra zaman olmaması ve birkaç nedenden dolayı günümüzde bu işi halı yıkama firmaları üstlenmiştir. Halı yıkama firmalarına çok rağbet olmasının sebeplerinden en önemlisi maliyetinin çok düşük olmasıdır. Maliyetinin düşük olması, halılarınızı evinizden alıp geri teslim etmesi kullanıcıları fazla yormaz ve halılarını halı yıkama firmalarında yıkatmaya sevk eder bu da halı yıkama firmalarının büyümesine, sektörün gelişmesini sağlamıştır. Halı Yıkama Makinesi bu sektörün vazgeçilmez ürünüdür.

Halı Yıkama İşi Kurmak İsteyenler İçin Önemli Hususlar Nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi halı yıkama işi kurmak için de önemli hususlar vardır. Halı yıkama dükkanı açmak isteyenler bu hususlara çok dikkat etmelidirler. En önemlisi tecrübedir. Tecrübeli olmanız sizi bir adım öne taşıyacaktır ama tecrübeli değilseniz bu işte biraz tecrübe ve deneyim kazanmanız sizin için iyi olacaktır. Tecrübeli olmanız işleri daha kolay ve sıkıntısız bir şekilde yürütmenizi sağlar bu da sizi sektörde bir üst seviyeye taşır.

Halı Yıkama Dükkanı Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Bunun için net bir fiyat bilinmez ama kullanacağınız profesyonel halı koltuk yıkama makineleri, kullanacağınız halı şampuanları, çalıştıracağınız personel sayısı, sermayenin ne kadar olacağını belirler. Ortalama 80000-500000 TL bir sermayeye ihtiyaç olabileceğini söyleyebiliriz. Açacağınız işletmenin büyüklüğüne ve kullanacağınız malzemelere göre sermayeniz değişiklik gösterebilir.

Profesyonel Halı Yıkama Makineleri Gibi Ürünleri Nerden Temin Edebilirim?

Profesyonel Halı Koltuk Yıkama Makineleri, Endüstriyel Halı Yıkama Makineleri, Halı Bakım Ürünleri gibi profesyonel destek almanız gereken ürünleri Birikim Hırdavat’ dan rahatlıkla satın alabilirsiniz. Safran Makine ve Wieberr’ in Ankara Distribütörü olan Birikim Hırdavat, uzun yıllar boyunca halı yıkama firmalarına tedarik sağlamıştır. Daha detaylı bilgi almak için Birikim Hırdavat adresini ziyaret edebilirsiniz.